Andrius Tapinas apie kūrybą, knygas ir gyvenimą

Balandžio 20 d. į mano mokyklą, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnaziją, atvyko Andrius Tapinas – žurnalistas, rašytojas, laidų vedėjas, pokerio žaidėjas ir ne tik. Jis yra išleidęs nacionaliniu bestseleriu tapusią knygą „Vilko valanda”, išvertė „Žiedų valdovą”, veda populiarų intelektinį žaidimą „Auksinis protas” ir laidą Pinigų karta”. Susitikimas su juo buvo tikras žinių, juoko ir motyvacijos užtaisas. Sužinojome begalę svarbių dalykų: kaip tapti konkurencingu ir sėkmingu, kas bus reikalinga ateityje, kaip sudominti darbdavį dar neturint darbo patirties ir dar daug kitų dalykų.

Andrius Tapinas be galo įdomi asmenybė, turintis puikų humoro jausmą ir didžiulį žinių bagažą, puikus pašnekovas, todėl labai džiaugiuosi atsiradusia galimybe jį pakalbinti. Žurnalistas mielai sutiko atsakyti į visus mano klausimus.

andrius-tapinas

Nuotrauka iš Delfi tinklapio

Kaip Jums kilo idėja parašyti knygą ,,Vilko valanda”? Nuo ko viskas prasidėjo?
Viskas prasidėjo nuo to, kad  aš norėjau būti pirmas rašytojas Lietuvoje rašantis kokiu nors nauju žanru. Tada aš atradau tą žanrą, tai alternatyvioji istorija. Man jis labai patiko ir aš labai džiaugiausi, kad galiu būti pirmas, kuris tai pradėjo daryti mūsų šalyje. Tai ir buvo pagrindinis stimulas.

Kokių asmenybės bruožų reikia turėti norint būti rašytoju?
Užsispyrimo, kūrybiškumo ir fantazijos. Užsispyrimo reikia labiausiai. Niekada nesuvoksi, kol neparašysi knygos, kiek daug laiko tai užima. Man knygos parašymui prireikė metų. Kitiems reikia ir dviejų, trijų metų.

Kas Jums patinka labiau – rašyti knygas ar vesti televizijos laidas?
Rašyti knygas. Vesti laidas yra labai smagu, bet knyga yra kažkas, kas išliks. Laidą pažiūrėjai ir dingo.

Andrius-Tapinas1-ir-knygos

Kaip įsivaizdavote savo gyvenimą vaikystėje, paauglystėje?
Paauglystėje aš jau įsivaizdavau kuo aš noriu būti – verslininku. O vaikystėje norėjau būti ledų pardavėju. Štai kokia neišpildyta svajonė. Kai pirmą kartą pamačiau „Žvaigždžių karus”,  norėjau būti džedajumi „Žvaigždžių karuose”. Taip pat neišsipildžiusi svajonė ir bijau, kad nebeišsipildys.

Jeigu turėtumėte galimybę pasirinkti, kokiu super herojumi norėtumėte būti?
Luku Skaivokeriu iš „Žvaigždžių karų“. Dar norėčiau būti Gendalfu iš „Žiedų valdovo“. Tai du mano herojai, kuriais norėčiau būti. Beje, dar ir Mike Pūkuotuku.

Jeigu galėtumėte atsisakyti vieno savo įpročio, koks jis būtų? Kodėl?
Atsisakyčiau vėlavimo, nes kai daug ką darai, tai natūraliai kažkur kažkas iš tavo dienotvarkės iškrenta, kažkur įstringi ir tada prasideda vėlavimas, o tai yra labai blogas įprotis.

Kodėl Jūsų nuomone yra labai svarbu skaityti knygas? Ar Jūs manote, kad iš knygų galima daug ko išmokti?
Skaitymas nėra mokymasis. Jūs galite per penkiolika minučių panaršę internete sužinoti daug daugiau apie Napoleono žygius nei per dvi savaites perskaitę Tolstojaus „Karas ir taika“. Tačiau skaitymas praplečia akiratį. Neskaitantis žmogus viską mato juodai ir baltai, o skaitantis – visais įmanomais atspalviais. Toks žmogus naudingas ir darbe – jis aktyvus, kūrybingas, mąsto plačiau. Ir tam nereikia perskaityti šimto knygų per metus. Manau, užtenka vienos, bet labai geros knygos per mėnesį.

tap

Pokalbis su A. Tapinu. Reginos Rimkutės nuotrauka.

Ar mes galime tikėtis ateityje išvysti Jūsų naują knygą?
Taip, žinoma. Liausiuosi važinėjęs ir sėsiu rašyti. Per metus turėčiau parašyti. Tai, žinoma,  bus ankstesnių mano knygų tęsinys. Kol jas gerai vertina, mielai skaito, reikia rašyti.               

Kokių turite idėjų ateičiai?
Oi, aš jau bijau ką nors planuoti, nes kai aš susiplanuosiu, tai turėsiu ir daryti. Dabar kol kas aš labiau užsiimu visuomenine veikla ir man tai tikrai yra smagu bei įdomu. Aš labai džiaugiuosi, kad jau galiu nebeplanuoti labai toli į ateitį. Labai įdomu gyventi, kai nežinai, kas bus toliau.  

Ką galėtumėte patarti šiuolaikiniam jaunimui, žvelgiant į ateities perspektyvas?

Labai svarbu yra mokėti anglų kalbą. Be jos šiuolaikiniame pasaulyje niekur nenueisi. O po kokių penkiolikos metų kinų kalba taip pat turėtų tapti reikalinga. Mokiniai sako, kad jie niekaip negali jos išmokti, nes mokykloje nemokina. Tam yra kompiuteris. Internete tikrai rasite įvairių pamokėlių ir kursų. Skirkite tam vieną valandą per dieną ir po metų pamatysite, kad jau turite bent pagrindus. Taip pat jau minėjau, kad labai svarbu yra skaityti knygas, nes jos plečia akiratį. Kitas svarbus dalykas – savanoriavimas, dalyvavimas įvairiuose projektuose, konkursuose. Kaip kitaip neturėdamas darbo patirties, gali sudominti darbdavį? Tai rodo, kad iki šiol ne vien tinginiavai. Tai parodo, kad nori keisti pasaulį. O nors po truputį keisti pasaulį yra labai smagu.

Ačiū Jums už nuoširdžius atsakymus ir linkiu puikių idėjų rašant naujas knygas bei sėkmės visuomeninėje veikloje.

 

Gabija Briedytė

Gabija Briedytė

Mano vardas Gabija, esu aštuntokė. Gyvenu mažame miestelyje Šilalė rajone. Savo gyvenimo neįsivaizduoju be skaitymo, rašymo ir istorijos. Taip pat domiuosi psichologija, ateityje norėčiau dirbti psichologe bei savanoriauti ,,Vaikų linijoje". Būtų nuostabu jeigu su šiuo darbu galėčiau suderinti ir rašymą. Mokiausi groti gitara, dabar norėčiau išmokti groti pianinu. Kartais mėgstu paimti fotoaparatą į rankas, bet esu dar tik mėgėja. Taip pat dalyvauju ,,Erasmus +" projekte. Tikiuosi daug išmokti šiuose projektuose ir įgauti daug puikios patirties.
Gabija Briedytė

4 thoughts on “Andrius Tapinas apie kūrybą, knygas ir gyvenimą”

 1. Irena says:

  Gabija, interviu puikus! ŠAUNUOLĖ! Manau, kad patiko pabendrauti!

  1. Gabija Briedytė says:

   Labai Jums ačiū! Taip, pokalbis buvo įdomus :)

 2. Vida says:

  Gabija, interviu – labai įdomus. Žymus žmogus ir puikus pašnekovas. Džiaugiuosi, matosi, kad labai tobulėji.
  Sėkmės tau tobulėjant.

  1. Gabija Briedytė says:

   Ačiū Jums labai! Sutinku su Jumis, jis tikrai nuostabus žmogus :)

Parašykite komentarą